Záložka do knihy spojuje školy

V měsíci říjnu se naše škola zapojila do celorepublikového projektu Záložka do školy spojuje školy. Projekt každoročně spojuje české a slovenské školy, které si navzájem vytváří záložky do knihy na dané téma. Smyslem projektu je vzbudit v dětech zájem o literaturu a povzbudit je v chuti do čtení. Součástí bylo také seznámení s kulturními rozdíly jednotlivých států a orientace na mapě Slovenska.

V tomto školním roce se zapojila celá naše škola a vytvořila spolupráci se základní školou z Popradu. Tématem letošního ročníku bylo – Můj literární příběh čeká na tvoje přečtení. V hodinách pracovních činností žáci vytvořili krásné záložky s využitím různých výtvarných technik a velmi často se objevoval na záložkách zábavný komiks. Děti projevily svoji kreativitu a vznikly nám různorodé kousky.  Žáci se těšili na záložky ze Slovenska a zásilka z Popradu děti velmi potěšila.

Do projektu se zapojujeme každoročně a už teď se s žáky těšíme na další ročník. RP