Výprava do historie a vesmíru – Výstava Tutanchamon a planetárium Brno

Dne 29.11.2022 se žáci 5., 6. a někteří žáci z 8. třídy vypravili na návštěvu Brna. Den předem se seznámili se stručnou historií Tutanchamona, aby tušili, co je čeká.

První zastávka byla právě na výstavišti v Brně, kde v současnosti probíhá unikátní výstava hrobky Tutanchamona a jeho pokladů. Žáci byli rozděleni do skupin, vybaveni pracovními listy a u vstupu dostali audio průvodce, díky kterému mohli během výstavy u jednotlivých expozic poslouchat poutavé informace. Zajímavým způsobem byli vtaženi do objevitelského příběhu, audio průvodce je přenesl tisíce let v čase. A tak se mohli vžít do role objevitele a projít si krok po kroku největší archeologický objev světa, kdy před 100 lety objevil pan Howard Carter pohřební komoru a poklady samotného faraona.

Druhá zastávka pak vedla do planetária, kde nás čekal program s názvem Hvězdný cirkus. Díky tomuto představení jsme se dostali do minulosti až před vznik naší Země, prožili jsme velký třesk, první mikrosekundy a první okamžiky vzniku elektronů, protonů a neutronů. Zažili jsme explozi supernovy a zrození Sluneční soustavy a života na Zenmi.

Exkurze se všem zúčastněným velmi líbila a odvezli si spoustu nezapomenutelných zážitků.RP