Výlet Zoo Lešná – 2., 3. třída

V pondělí 10. 6. 2019 navštívili žáci druhé a třetí třídy ZOO Lešná u Zlína. Vyjížděli jsme již v 7 hodin, cesta nám rychle utíkala. Ihned po vstupu do ZOO se nás ujala velice příjemná pracovnice, která nám asi hodinu dělala průvodkyni a velice poutavě dětem přiblížila život lachtanů, tuleňů, tučňáků a rejnoků. Největším zážitkem pro děti bylo to, že si mohly na rejnoky sáhnout, pohladit je a dokonce nakrmit. Potom už jsme pokračovali v prohlídce zahrady sami. Měli jsme možnost vidět spoustu zvířat, nejvíce zaujali sloni, žirafy, zebry, lvi, mravenečník a další. Škoda, že surikaty, které naše škola sponzoruje, jsme neviděli, jen jedna na nás chvíli koukala a pak zmizela v podzemí. Asi jí bylo, stejně jako nám, velké vedro. Mimo pozorování zvířat měli žáci možnost vidět chýše afrických kmenů, různé nádoby, lodě, nástroje a také si mohli zabubnovat na bubny. Došlo i na občerstvení. Děti si poseděly v příjemném stínu, mohly si nakoupit jídlo, pití, různé pamlsky a suvenýry. Potom jsme pokračovali v prohlídce zahrady a pomalu se vraceli na parkoviště, kde na nás čekal autobus. Domů jsme se vraceli unaveni, ale spokojeni, výlet se vydařil. Kov. foto