Výlet 9. třídy – Český ráj

Deváťáci se letos vydali na výlet do Českého ráje. Na tři dny se jim stal domovem kemp v Sedmihorkách uprostřed Hrubých skal. Hned první den jsme se vydali prozkoumat nejbližší okolí kempu a udělali jsme si výlet na Valdštejn. Během cesty jsme trochu bloudili a navíc nás překvapila dešťová přeháňka, ale k cíli jsme došli v plném počtu a s o to větší radostí. Druhý den jsme se vydali napříč Hruboskalskem k zámku Hrubá skála, který v současnosti funguje jako hotel, a dále k symbolu Českého ráje, ke zřícenině hradu Trosky. Cesta vedla náročným terénem a bylo nepříjemně horké počasí, ale pohled z věží Trosek celou námahu spolehlivě vynahradil. Komu chození po skalách nestačilo, mohl se ještě večer vydat k  symbolickému hřbitovu horolezců a užít si nádherný západ slunce na Mariánské vyhlídce. Kromě toho jsme naplno využívali další možnosti kempu: koupání v rybníku, kde si mohl každý vyzkoušet i jízdu na kanoi nebo paddleboardu, badminton, ringo nebo minigolf. Poslední den jsme se rozloučili se Sedmihorkami a cestou domů jsme udělali zastávku v Malé Skále. Nahoře nad obcí ční nepřehlédnutelný letohrádek, který je součástí zříceniny hradu Vranov, a nevynechali jsme ani vyhlídku na skále. Po obědě jsme si dopřáli odpočinek u řeky Jizery, ve které se tedy pro chladnou vodu nikdo nevykoupal, zahráli jsme plážovou variantu ringa a pak už se přesunuli na vlak. Tehdy ovšem začalo poslední dobrodružství našeho výletu, když nám paní výpravčí oznámila, že na koleje spadl strom a vlak bude mít asi hodinu zpozdění. Znamenalo to, že nestihneme navazující rychlík v Pardubicích, a zdálo se, že se domů místo plánované 21. hodiny dostaneme až o půlnoci. Ale České dráhy nám nakonec umožnili jet mezinárodním rychlíkem RailJet, který jen kvůli nám zastavil ve Skalici o pouhých 15 minut později, než jsme měli původně přijet. Nakonec tedy všechno dopadlo a já věřím, že na tento výlet budeme všichni velmi rádi vzpomínat. Fotky zde. JV