Vánoční besídka základní školy

Již několik let je tradicí, že žáci základní školy připravují velkou besídku pro veřejnost. Ani letos tomu nebylo jinak. Ve středu 18. prosince se zaplnil kulturní dům zvědavými diváky, kteří přišli podpořit žáky a nasát předvánoční atmosféru. Besídku zahájili žáci 1. třídy, kteří zatančili na písničku Hej baby. Po nich zahráli druháci pohádku O jedličce. Třetí třída se proměnila v kapříky a zarecitovala básničku a zazpívala vánoční písničku. Videoklip Světové Vánoce sehráli žáci 4. třídy, dívky si poté ještě připravily tanec sněhových vloček. Vánoční atmosféru také navodili páťáci se svými písničkami. Šestá třída se vrátila zpět v čase a zatančila na mix písniček z filmu Pomáda. Představení vánočních tradic ve světě se ujali sedmáci, kteří seznámili publikum se zvyky v zahraničí. Závěrečný vstup zahájili osmáci popletenou pohádkou o Červené karkulce a celou besídku uzavřela 9. třída vánočním klipem Když nemůžeš, tak přidej víc. Zpestřením celé besídky byla i dvě sólová vystoupení – Sára Sekaninová zahrála na flétnu a Tereza Hebelková při doprovodu kytary zazpívala písničku Salling slowly. Role moderátorů se ujaly dívky z 9. ročníku a partnery jim byli chlapci ze 7. třídy. Všem děkujeme a přejeme krásné Vánoce. RO foto