Vánoční besídka

Ve středu 12. prosince se Kulturní dům ve Žďárné proměnil v malé divadlo, protože si žáci základní školy připravili pro veřejnost již tradiční besídku. Prvňáci zatančili na písničku Buchet je spousta a princ František si vzal princeznu Lucii, žáci druhé třídy se proměnili v mravenečky, zahráli pohádku a zazpívali písničku. Stojky, provazy, kotouly, hvězdy a další akrobatické kousky předvedly děti ze třetího ročníku, čtvrťáci nám zatančili a děti z páté třídy si připravily pásmo básniček. Hudební videoklip, který se skládal z různých písniček, předvedli šesťáci. Ti se proměnili například ve frajera, medvídka nebo nafrněnou. Světelná šou byla v rukou žáků sedmého ročníku a sál se proměnil v Ledové království pomocí kouzel osmáků. Deváťáci zahráli pohádku Šípková Růženka a příjemné odpoledne zakončili všichni společně písní Půlnoční. RO foto