3. třída

Třídní učitel(ka)

Mgr. Květoslava Adamčíková

Konzultační hodiny

Čtvrtek 10:15–11:00

Rozvrh hodin

HodinaDen 1.7:30–8:15 2.8:20–9:05 3.9:20–10:05 4.10:15–11:00 5.11:05–11:50 6.12:00–12:45 8.–9.13:20–15:00
Pondělí Český jazyk Matematika Český jazyk Tělesná výchova Anglický jazyk
Úterý Český jazyk Matematika Český jazyk Anglický jazyk Výtvarná výchova
Středa Český jazyk Matematika Český jazyk Člověk a jeho svět Pracovní činnosti
Čtvrtek Český jazyk Matematika Český jazyk Anglický jazyk Hudební výchova
Pátek Český jazyk Matematika Tělesná výchova Člověk a jeho svět Český jazyk

Rozvrh ke stažení

Aktuální informace:

ČESKÝ JAZYK:

Vyjmenovaná slova po L

Vyjmenovaná slova po B a L- krtek

Vyjmenovaná slova po M

Matematika:

Počítání do 100

Násobení mimo obor násobilky

Násobení mimo obor násobilky 2

Bod, přímka, úsečka

Bod, přímka, úsečka 2

Prvouka:

Dopravní značky

Sousední státy ČR

Česká republika – kvíz

KNIHOVNA BOSKOVICE – 2.TŘÍDA 

           V úterý 18.10.2022 jsme navštívili knihovnu v Boskovicích, kde pro nás měli připravené velmi zajímavé povídání o vodě.

          Celé poutavé povídání bylo založeno na knize „Kapka Ája“ – ta nejprve navštěvovala školu pro kapky. Ve škole měla pouze tři předměty – tělocvik, vodopis a převtělování. Pak získala lístek na cestu kolem světa.

        Knížka děti velmi zaujala a s napětím naslouchaly příběhu. Na závěr pak ještě dostaly za úkol zkontrolovat, zda knížky v knihovně jsou opravdu seřazeny podle abecedy. A protože abecedu už všichni umí, nebyl to pro něj problém a mohly paní knihovnici potvrdit, že jsou knihy seřazeny správně.

POLYTECHNICKÉ CENTRUM BOSKOVICE

V pátek 14.10.2022 jsme plni očekávání navštívili Polytechnické centrum v Boskovicích, kde jsme si společnými silami vyrobili ježka – řezali jsme, natírali, smirkovali, zapichovali hřebíky a výsledek stál za to.

V teoretické části jsme zkoumali listy a proč se na podzim barví, zopakovali si vše o podzimu a jako bonus jsme se dozvěděli, co jí medvěd na podzim, aby přežil. Nejzajímavější informací pro nás bylo, jak přezimuje žába.

Plni dojmů jsme se rozloučili a už teď se těšíme na další návštěvu. KA

 

 

VÝLET ZA POZNÁNÍM – OLOMOUC

Dne 31.5.2022 se žáci prvního, druhého a pátého ročníku vypravili na společnou výpravu za poznáním do Olomouce.

Počasí nám přálo a ranní špička na silnici nás nezaskočila, takže jsme mohli navštívit svíčkárnu Soyca v Olomouci. Přestože se jedná o menší budovu, všichni jsme se tam vešli a měli jsme možnost vytvořit si svoje dárkové balíčky. Každá třída měla balíček odpovídající svému věku, a tak jsme tvořili lahvičky s koupelnovou solí, mýdla a nádherné svíčky v různých tvarech. Děti projevovaly nadšení, a nejen že si ozdobily svoje balíčky, ale s radostí přikupovaly další a další svíčky a zdobily různými technikami. Ze svíčkárny pak odcházely s plnými taškami, které sotva mohly unést.

Prošli jsme krásná zákoutí Olomouce a po odvedené práci jsme se usadili v útulné restauraci, kde nás čekal vynikající oběd. Na závěr našeho výletu jsme zamířili do Pevnosti poznání, kde jsme se rozdělili opět podle tříd na skupinky a vydali se na výukové programy. První a druhá třída se zabývala zábavnou matematikou a tvořila podle pokynů obrázky z geometrických tvarů. Pátá třída se pak proměnila v pevnosti na žoldáky Marie Terezie a cvičila se v nabíjení děla, plnění vojenských pokynů či odhalování vojenského zrádce.

Výlet se velmi vydařil a děti se shodly na tom, že by se na tato místa rády brzy vrátily.

ŠKOLA VAŘENÍ – PRAHA – FINÁLE ZDRAVÉ 5

V pátek 27.5.2022 jsme měli možnost, díky podpoře rodičů, známých a kamarádů při online hlasování v krajském kole soutěže ZDRAVÁ 5, zúčastnit se vaření v republikovém kole v Praze.

Přestože jsme vstávali v brzkých ranních hodinách, nálada mezi účastnicemi byla výborná. Poté co jsme dorazili na Školu vaření do Holešovic, soutěžili jsme ve zdobení muffinů, z ovoce a zeleniny jsme skládali zvířátko a na závěr jsme řešili znalostní kvíz.

I když jsme nevyhráli zlatou medaili, skončili jsme na krásném třetím místě a odměnou jsme získali zážitkové poukazy a tašky plné dárečků. Celým program provázela známá herečka Míša Tomešová, která nám na závěr soutěže zazpívala písničky.

 

Knihovna Boskovice – 1.třída

Ve středu 13.10.2021 navštívili žáci 1.třídy knihovnu v Boskovicích. Přivítala je usměvavá paní knihovnice, která je jednoduše seznámila s chodem knihovny. Děti si samy vyzkoušely, jak se dá vypůjčit kniha.

Poté následovala poutavá četba paní knihovnice z knihy o chlapečkovi, který místo aby se učil, jedl knihy. Nakonec pochopil, že je lepší se učit než jíst knihy.

V závěru besedy si děti prohlédly knihovnu, vytáhly si z polic knížky, které si chtěly prohlédnout a prolistovat. Seznámení s knihovnou se všem líbilo natolik, že se děti už teď těší na další návštěvu.

Šmoulíkov – výlet 1.třídy

Dne 15.9. se zúčastnili žáci 1.třídy společně s dětmi z místní mateřské školky adaptačního výletu do Šmoulíkova v Olomouci.

Jedná se o zábavný park plný zajímavých atrakcí, na kterých se děti mohly lépe seznámit při společných hrách. Akce se dětem velmi líbila, odvezly si spoustu nových zážitků.

 

MICROSOFT TEAMS

Dobrý den, milí rodiče

– pro vaše děti byly zřízeny emaily a přístupy do online aplikace Microsoft Teams, který bude naše škola využívat v případě distanční výuky (uzavření školy). Budeme od vás potřebovat pomoc s připojením dětí do aplikace. Tato aplikace funguje na počítačích, tabletech i mobilních telefonech. Není problém přihlásit žáka na více zařízeních. Nejprve je potřeba si tuto aplikaci stáhnout. Do počítače je to možné na tomto odkazu https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-365/microsoft-teams/download-app, do mobilních zařízení pak přes Obchod play.

Vaše děti obdrží přístupové informace – jméno (email) a heslo. Vyzkoušejte se s dětmi přihlásit, napsala jsem vám tam zprávu. Budu ráda, když mi odpovíte a já zjistím, zda se vše vydařilo.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, ozvěte se mně. Ráda odpovím na Vaše dotazy.