Trestní odpovědnost u žáků ZŠ

Dne 28.4.2023 navštívila žáky 8. a 9. třídy paní policistka Petrželková, která nás v rámci prevence navštívila letos již poněkolikáté. Tentokrát žáky čekal velmi zajímavý program věnovaný trestní odpovědnosti.

         Během celé besedy si společně zopakovali důležité pojmy jako je hranice trestní odpovědnosti, kdo je mladiství, co je to spoluúčast a také jaký je rozdíl mezi trestným činem a přestupkem. Poté žákům vysvětlila, jak je trestaný mladistvý a představila výchovné ústavy v ČR. Díky poutavému vyprávění se dozvěděli, jak to v ústavem vypadá, jak vypadají a jaký režim tam chovanci mají. V závěru debaty pak byly zmíněny důležité protiprávní přestupky, kterých se mladiství často dopustí, a ne vždy si uvědomí, že je to protiprávní.

         Beseda byla velmi poučná, žáci pečlivě naslouchali a určitě si zapamatovali, za co už teď mohou být trestně zodpovědní a jaké tresty se jich pak mohou týkat. R. Přibylová