T-mobile školní olympijský běh

Ve středu 21.6.2017 se naše škola připojila k celorepublikové oslavě Olympijského dne a uspořádali jsme školní olympijský běh. Žáci soutěžili v 6 kategoriích. Nejrychlejší mezi nejmladšími dívkami (1.-2. třída) byla Míša Roudná, na 2. místě doběhla Silva Dudková a na 3. místě Romana Polívková. Závod nejmladších chlapců byl od začátku velmi dramatický, první nakonec těsně doběhl Petr Koudelka před druhým Davidem Pavlů a třetím Davidem Martínkem. Mezi mladšími žákyněmi (3.-5. třída) excelovala Kačka Pavlů před Eliškou Markovou a Šárkou Foltýnovou. Kategorii mladších chlapců vyhrál po dalším těsném souboji Tomáš Jelínek, který za sebou nechal druhého Honzu Dudka a třetího Jakuba Kočvaru ze 3. třídy.

Překvapením nebylo umístění starších žákyň: na prvním místě s přehledem doběhla Eliška Hanáková následovaná Natálií Jelínkovou a Kačkou Jelínkovou. Kategorie starších chlapců přinesla větší drama: v závěru ukázal nejlepší formu vítěz Petr Špidlík, který před cílem předběhl Michala Hudce, jako třetí doběhl Kamil Paděra. Všichni vítězové vyhráli ceny od sponzorů olympijského běhu a všichni běžci získali medaili a sladkou odměnu.

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Blahopřejeme tedy nejen vítězům, ale všem, kteří vyběhli a doběhli až do cíle. Foto zde. JV