Svačinový den

Dne 7.2.2017  jsme v rámci projektu CO2 ligy uspořádali Svačinový den pro žáky druhého stupně naší školy. Úkolem žáků bylo vytvořit co nejkreativnější, originální a zdravou svačinu. Hlavní podmínkou bylo využití co největšího množství lokálních surovin (produkty z našeho regionu). Žáci druhého stupně vytvořili týmy, každá skupina si vymyslela a během 45 minut zrealizovala speciální svačinu. Kromě vytvoření svačiny museli žáci znát původ potravin, které použili. Jedním z cílů soutěže bylo, aby suroviny, které se objeví ve svačině, nacestovaly co nejméně kilometrů. S tímto úkolem si žáci poradili bravurně. Osmi z deseti skupin se podařilo připravit takovou svačinu, která nacestovala méně jak 100 km! Porota, která se skládala z paní ředitelky, p. uč. Rouchalové a členů ekologického kroužku, hodnotila 3 základní aspekty: kreativitu, originalitu a počet nacestovaných kilometrů. Vyhlášena byla 3 první místa. S ,,Křepelčí pochoutkou,, se na třetím místě  umístili žáci 6. třídy – Karolína Starová, Tereza Hebelková, Jan Jablunka, Radim Souček a Jaroslav Staněk, kteří si odnesli koš plný zeleniny. Na druhém místě se umístili žáci 9. třídy – Pavel Šindelka, Miroslav Urban a Petr Špidlík, kteří získali koš plný ovoce za jejich ,,Chlebovou loď,,. A konečně na  prvním místě se s ,,Jablečnými sovami,,  umístila Tereza Zedníková a Natálie Jelínková, které si mohly pochutnat na mrkvovém dortu.  Na jejich výrobky a na svačinky ostatních skupin se můžete podívat zde.

IMG_0871