Soutěž ZDRAVÁ PĚTKA

I v letošním roce se žáci druhé třídy rozhodli připojit do soutěže Zdravá pětka. Protože si z loňského roku odvezli velmi pěkné umístění a spoustu zážitků z celorepublikového kola v Praze, všichni už se těšili, až soutěž odstartuje.

          Letos nás ale sponzorující firma Albert překvapila tím, že přesně zadala, z čeho se bude kuchtit. Na věkovou kategorii druhé třídy připadly luštěniny, a tak jsme si i mohli zopakovat, co to jsou luštěniny a co vše do nich patří. Dlouho jsme váhali a netrpělivě se radili, co budeme vařit. Nakonec se nám podařilo připravit zajímavé pokrmy.

           Tým Kuchtíků připravil čočkovou pomazánku, kterou podával s bagetkou. Tým Masteršéfek zhotovil čočkový salát, tým Šikulek se pustil do těstovinového salátu s luštěninami a v neposlední řadě pak tým Mlsounů vytvořil kouzelné Rýžové překvapení. O všechny naše dobroty jsme se podělili, jak s pedagogy, tak se spolužáky a všem moc chutnalo. V květnu nás čeká hlasování o postup do finále. Každý hlas se počítá, takže budeme velmi rádi za Vaši podporu. Hlasování začne již 5.5.2023, těšíme se na Vaše hlasy. KA