Školní výlet do Prahy

Žáci II. stupně vyrazili ve dnech 19. – 20. 6. 2017 na školní výlet do Prahy. Počasí jim přálo a tak nic nebránilo prožít skvělé dva dny v české metropoli. Nejprve zamířily naše kroky na Vyšehrad, kde jsme navštívili katakomby a sál Gorlici, kde jsou umístěny originální sochy z Karlova mostu, poté jsme prošli hřbitovem se slavnými osobnostmi až k nejhonosnější hrobce Slavín. Parníkem jsme se po řece Vltavě dostali do ZOO, kde si každý prohlédl, co ho lákalo. Ti, kterým zbyly síly po celém dnu, si ve večerních hodinách zahráli přehazovanou nebo badminton.Druhý den jsme se lanovkou vydali na Petřín. Tady jsme se zasmáli v bludišti a poté pokochali z rozhledny výhledem na Prahu. Na Pražském hradě jsme stihli výměnu stráží a z chrámu sv. Víta jsme spěchali na exkurzi do Poslanecké sněmovny.Na Staroměstském náměstí jsme se osvěžili a přes Václavské náměstí zamířili konečně k autobusu. Výlet se všem líbil a v pořádku jsme se vrátili domů. MP foto