Pythagoriáda 2017

Všichni žáci 5-8. ročníku se zapojili do řešení matematické soutěže Pythagoriády. Úspěšným řešitelem se stal ten žák, který z 15 zadaných příkladů vyřešil aspoň 10 správně a tak získal 10 bodů.

5.třída

Nikdo ze třídy se nestal úspěšným řešitelem. Maximální počet bodů byl 8. Tohoto výsledku dosáhla Jana Foltýnová. Více jak polovina žáků dosáhla pouze na dvoubodový zisk, což potvrzuje velké nedostatky v matematickém myšlení žáků. Pozitivně hodnotíme ucelené téma Pythagoriády (letošní téma  – cirkus). Velkým nedostatkem byla chyba tvůrců v řešení jednoho příkladu.

6.třída

K úspěšným řešitelům byl velmi blízko Šimon Zedník s 9 body, druhá nejlepší René Kavanová měla 6,5 bodu. Úlohy byla velmi zajímavé, o jejich řešení se pokoušeli následně i žáci 7. a 8. třídy, kteří na nich pracovali úspěšně ve skupinkách.

7.třída

Vynikajícího výsledku docílil Richard Černoch, který se s 13 body stal úspěšným řešitelem s postupem do okresního kol (a to oba chybějící příklady jen nestihl vypočítat).  K potřebné hranici se ještě velmi přiblížili Natálie Jelínková (9), Jakub Sedlák (8,5) a Daniel Popela (8). V komplexu byly výsledky této třídy nejúspěšnější.

8.třída

Třída v řešení propadla. Pět žáků nezískalo ani bod, nejlepším výsledkem byly tři body, které získali čtyři žáci (Aneta Dvořáková, Vojtěch Parák, Ondřej Kavan a Anna Kovářová). Bohumil Hlaváček, Zuzana Ježková