Prvňáčci a třeťáci v planetáriu

Ve čtvrtek 2. března se děti z 1. a 3. třídy vydaly se svými p. učitelkami na výlet do Brna, kde navštívily Hvězdárnu a planetárium Brno.

V hodinách ČJS jsme si povídali o vesmíru, o planetách naší Sluneční soustavy, o Slunci a naší planetě Zemi, proto byly děti velmi zvědavé, jak to vypadá v takové hvězdárně. Usadili jsme se do pohodlných sedadel a při pohledu vzhůru se před námi objevila obloha plná hvězd. Na ní jsme pozorovali souhvězdí například Velké medvědice, Malého medvěda, Oriona a další souhvězdí, která jsou vidět na obloze právě v tomto ročním období. Poté jsme se vydali na cestu Sluneční soustavou, nahlédli pod pokličku vzniku Sluneční soustavy a zjistili, kdy a kde se vzalo Slunce s planetami. Také jsme se dověděli mnoho zajímavých a „nej“ informací o jednotlivých planetách. Program s názvem Úžasné planety byl velmi zajímavý a poučný, moc se nám líbil.

I přestože jsme si ráno malinko přivstali, vůbec nám to nevadilo, sluníčko nám svítilo, cesta autobusem byla pohodová a výlet jsme si užili.                                                                                                                                                                Markéta Dvořáková a Renata Polívková