Projektový den – první pomoc

V pátek 31. května si naše děti z 2. stupně vyzkoušely mnoho důležitých věcí, které souvisí s první pomocí. Tento projekt byl pro naši školu nový a děti si užily den naplno. Skupiny se skládaly ze 4 – 5 dětí ze sedmé, osmé a deváté třídy.  Žáci z 6. třídy se vžili do role organizátorů a viděli projekt z druhé strany. Pro naše skupinky bylo nejtěžší stanoviště rozdělávání ohně bez papírů a pomocí třech sirek. Ze sedmi skupin to zvládla pouze jedna, která přišla na řešení úkolu. Další bonusový úkol bylo nasbírat rostliny, které rostou podél trasy, kde se projekt konal. Některým dětem dělalo problém poznat rostlinu kontryhel obecný nebo smetánku lékařskou. Cílem projektu bylo, aby si děti odnesly nové vědomosti a zkušenosti týkající se první pomoci. Největší slávu sklidil poslední úkol, kdy každá skupina měla vytvořit úkryt pro vajíčko, které poté bylo hozeno z 1. patra naší školy. Vajíčko nemohlo být rozbité, ale muselo se dotknout země. Děti vyčerpaly všechny nápady a vznikly krásné a zajímavé výtvory. Akci pomáhali zrealizovat Lukáš a Kamil Polívkovi, kteří ve svém volném čase byli součástí projektu a dětem předali nové informace k první pomoci. Krásný slunečný den jsme si všichni užili a děkujeme všem, kteří se projektu zúčastnili. Budeme rádi, když se podobná akce uskuteční i další školní rok. Foto zde

Nikola Žáčková, Kateřina Ošlejšková