Pohár krále Jiřího v atletice

V pátek 26. května se zúčastnili žáci 4.-5. ročníku naší školy Poháru krále Jiřího v atletice pro I. stupeň. Za účasti malých sportovců z 18 škol okresu se rozhodně neztratili. Družstvo chlapců ve složení Tomáš Jelínek, Jaroslav Aujeský a Jan Dudek skončilo na 6. místě, děvčata (Agáta Dudková, Nikola Brázdilová a Anna Hanáková) dokonce na místě čtvrtém. Vynikajících výsledků dosáhli i mezi jednotlivci. Tomáš Jelínek vybojoval stříbro ve finále na 50 metrů a ve skoku dalekém skončil sedmý. Agáta Dudková byla pátá v dálce a běhu na 600 metrů, na padesátce doběhla sedmá. V každé disciplíně startovalo kolem padesátky atletů. Ve sportovním zápolení reprezentantům pomáhali vydatně fanděním jejich spolužáci ze žďárenské školy. BH Foto zde