Pevnost Boyard ze světa počítačových her

Další ročník projektového dne Pevnosti Boyard se nesl ve znamení počítačových her. Žáci 7. až 9. ročníku připravili soutěžní stanoviště, ve kterých převedli do reálného světa známé i méně známé hry ze světa virtuálního. Týmy složené z mladších žáků se pokoušely získat klíč od pevnosti a co nejvíce nápověd, ze kterých měly uhádnout heslo.  Na stanovištích si mohli vyzkoušet hry z vojenského prostředí, kde například skládali zbraně, stříleli na terč, hledali a zneškodňovali bombu nebo ošetřovali zraněného vojáka, stavěli věž a hledali diamanty v Minecraftu, s autíčky na dálkové ovládání zkoušeli dát gól jako ve hře Rocket League, zahráli si opravdový, ne jen virtuální fotbal ve hře FIFA, pracovali s robotem, řešili logické skládačky, Tetris a kódy na zámku v únikové hře a ti nejstatečnější zkoušeli získat nápovědy i na strašidelných stanovištích, kde po tmě nebo přímo ve sklepě zneškodňovali zlé duchy. Také otec Fura změnil strategii a místo hádanek chtěl, aby jej soutěžící porazili ve stolní hře dáma.

Nakonec jsme se všichni sešli v hale, kde jsme ocenili nejlepší tým. Vyhrát mohl jen jeden, ale získat pokladnici s čokoládovými zlaťáky za správné heslo mohly všechny týmy – a také se to všem povedlo.

Chtěla bych velmi poděkovat všem, kdo se podíleli na zdárném průběhu celého dne, soutěžícím za nasazení a organizátorům za pečlivou přípravu a krásné dekorace. Foto zde. JV