Pevnost Boyard ve škole

Ve středu 25. října jsme naši školu opět proměnili v Pevnost Boyard. Sice jsme neměli kamenné hradby ani moře, ale na různých místech školy se přesto objevila zábavná a poučná stanoviště a nechyběl ani otec Fura. Projektový den měl tentokrát téma „Tajemství lidského těla.“ Soutěžící týmy byly složené z žáků 1. – 7. ročníku. Žáci ověřovali svoje znalosti o lidském těle, poznávali vnitřnosti, zkoumali kostru, testovali svoje smysly, zkoušeli resuscitaci, ale také překonávali strach, když hledali nápovědu v tmavém sklepě osvětleném jen svíčkami, luštili Brailovo písmo, testovali týmového ducha při sportovních disciplínách a nořili se do krabice s odpadky. Za úspěšně složené úkoly sbírali body a nápovědy. Nejlépe si vedl tým vedený sedmáky Kačkou Ošlejškovou a Honzou Jablunkou. Ostatní týmy s vyjímkou jediného pak správně uhádly heslo a získaly za odměnu hromadu zlaťáků. Děkuji všem žákům osmého a devátého ročníku, kteří opět s velkým nasazením a fantazií vytvořili soutěžící stanoviště, panu učiteli Hlaváčkovi, který se změnil na jeden den v otce Furu a také rodičům, kteří pomáhali s vytvářením různým pomůcek. Foto zde. JV