Okresní přebor ve stolním tenisu

V úterý 11.října 2016 naše škola již třetí rok po sobě uspořádala ve sportovní hale okresní přebor základních škol ve stolním tenisu. Letos se ho zúčastnil rekordní počet sportovců z celkem deseti škol. Hra měla velmi vysokou úroveň. V silné konkurenci domácí žáci podali vesměs solidní výkony, i když postoupit do semifinále se ani jednomu týmu nepodařilo.

V kategorii mladších žákyň nás reprezentovali René Kavanová, Eliška Hanáková a jako náhradnice Adriana Janků: Mezi 7 družstvy zvítězily dívky ze Sloupu před Knínicemi a Černou Horou. Stejný počet účastníků měla kategorie mladších žáků, kde titul získali borci ze ZŠ TGM Blansko, druzí byli hoši z Rájce-Jestřebí a třetí ze Svitávky. V našich barvách bojovali jako lvi Jakub Sedlák, Josef Kočvara a Jan Polívka, náhradníkem byl Daniel Popela. Nejlepší starší žákyně měla ZŠ Olešnice, za nimi skončila děvčata z Rájce-Jestřebí a Knínic, startovalo šest týmů. Za nás se představilo družstvo ve složení Viktorie Písaříková, Silvie Sychrová a Ludmila Marková. Družstvo starších chlapců mělo v konkurenci deseti škol složení Ondřej Kavan, Michal Sedlák, Aleš Kočvara a Michal Hudec. Pomyslnou palmu vítězství vybojovala v dramatickém souboji se Sloupem ZŠ Ostrov, třetí byla Olešnice.

Velký dík patří všem organizátorům, včetně chlapců z naší školy coby rozhodčích na celkem sedmi stolech,  za zdárný průběh časově i programově nabité soutěže, jejíž účastníci odjížděli ze Žďárné vesměs velice spokojeni. Foto zde. BH