Okresní přebor ve stolním tenise

Ve čtvrtek 14.10.2021 jsme se se staršími žáky zúčastnili okresního přeboru ve stolním tenise. Reprezentovali nás Jakub Kočvara z 8. třídy, Tomáš Jelínek, Jonáš Filouš a jako náhradník jel Honza Dudek z 9. třídy. Ve skupině s námi byli  žáci z Černé Hory a ze ZŠ Dvorská v Blansku. Prvními soupeři byli soutěžící z Černé Hory. Po odehrání prvních dvou zápasů jsme prohrávali 0:2. Nepříznivý vývoj zvrátil Tomáš Jelínek, který svého soupeře deklasoval 2:0 a získal tak první bod. Následovala čtyřhra, která byla naším nejslabším článkem, protože jsme neměli moc prostoru pro trénink. Hra byla nakonec velmi vyrovnaná, ale první set přesto získali soupeři. Ve druhém setu za stavu 12:13 nastala situace, kterou rozhodčí rozhodl ve prospěch Černé Hory a zdálo se, že celý zápas skončí naším neúspěchem. Nakonec po rozboru situace se nařídilo nové podání a hra pokračovala. Štěstí se tentokrát přiklonilo na naši stranu a druhý set získali naši chlapci. Úspěch je povzbudil, takže nakonec získali i rozhodující třetí set a zdramatizovali vývoj zápasu vyrovnáním na 2:2. Další dvouhru opět vyhrála Černá Hora, ale Jonáš Filouš získal následující bod pro nás a v závěrečné dvouhře se projevila kvalita Tomáše Jelínka, který opět zvítězil. V souboji se ZŠ Dvorská se projevila nerovnost soupeřů, kdy proti našim hráčům nastoupili hráči krajské úrovně a poměrně hladce vyhráli nad naším mužstvem 4:0 na zápasy. Získali jsme tak druhé, bohužel vzhledem k velkému počtu přihlášených týmů nepostupové místo ve skupině. Všichni soutěžící ale podali skvělé výkony, za které jim patří velká pochvala. Poděkování patří i Honzovi Dudkovi, který se ujal role rozhodčího a pečlivě započítával všechny zápasy s Černou Horou. Foto zde. JV.