Okresní přebor v přehazované

17. a 18. 4 proběhl v Boskovicích okresní přebor dívek v přehazované. Mladší dívky (6.-8. třída) se utkaly ve skupině se ZŠ Slovákova, Knínicemi, Svitávkou, Adamovem a Rájcem. První zápas proti favoritkám ze Slovákové prohrály 8:18, ale už ve druhém proti Knínicím předvedly mnohem lepší hru a s soupeřkami až o hlavu vyššími sehrály vyrovnaný zápas. Bohužel nakonec těsně prohrály 16:18.  Zápasy se Svitávkou a Adamovem už proběhly pod taktovkou našich a zaslouženě skončily naším vítězstvím. Při posledním zápasu proti Rájci už se projevila únava, a tak i tento zápas skončil těsnou prohrou. Dívky hrály velmi dobře a děkuji jim za přípravu a za krásný výkon.

Následující den probíhala soutěž starších dívek, kam odjely reprezentovat školu dívky z 9. třídy.  V tělocvičně na ZŠ Sušilova se utkaly se Sušilkou, Olešnicí, Svitávkou, Benešovem a ZŠ TGM z Blanska. Ač se naše hráčky snažily, proti soupeřkám, které byly ve všech případech mnohem vyšší, neměly mnoho šancí. Ve skupině nakonec skončily poslední, bez bodů za vítězství. Ale protože ctíme olympijské heslo „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, děkuji i starším dívkám za snahu a bojovnost. JV