Okresní přebor v přehazované starších dívek

Ve čtvrtek 20.4. 2017 se naše žákyně zúčastnily okresního přeboru v přehazované. Naše škola byla zařazena do 3. základní skupiny, která hrála na ZŠ Slovákova. V prvním utkání holky měřily síly se ZŠ Adamov. Bohužel v neznámém prostředí podlehly psychickému tlaku a slibně rozehrané utkání nakonec těsně prohrály. Do druhého utkání proti ZŠ Salmova nastoupily s ještě větším odhodláním. Tentokrát nezaváhaly a zvítězily v jasné převaze. Třetí utkání proti favoritkám ze Slovákové nabídlo pěknou podívanou. Naše hráčky se nakonec ukázaly jako rovnocenné soupeřky a  jako jediné z škol ve skupině sehrály se Slovákovou vyrovnané utkání. Přes prohru si v bouřlivém prostředí fanoušků obou škol vysloužily oprávněné uznání od soupeřek. Poslední zápas proti Gymnáziu Rájec už byl vzhledem k předchozím výsledkům odehraných zápasů jen formalita. Do pole se postavily náhradnice i z řad mladších děvčat a ukázala se síla našeho týmu, protože i v „oslabeném“ postavení družstvo s přehledem vyhrálo. Postup do semifinále nám tak utekl jen těsně. Děkuji dívkám za velké nasazení a předchozí zodpovědnou přípravu.  Největší podíl na našem úspěchu měly především deváťačky Dana Pupíková, Barbora Blahová a Barbora Sedláková. Velkou oporou týmu byla i Lída Marková a Natálie Jelínková a neztratily se ani žákyně ze 6. třídy, Eliška Hanáková a René Kavanová. K úspěchu přispěly i Aneta Dvořáková a Eliška Králová z 8. třídy. Celému týmu děkuji! Foto zde. JV