Návštěva v učebnách zdravotní školy v Boskovicích

Ve čtvrtek 2. 5. žáci 3. třídy navštívili Zdravotní školu v Boskovicích. Bylo to v rámci projektu „Naše tělo“. Studentky této školy si nejdříve pro děti připravily úkoly, ve kterých musely prokázat znalosti z oblasti vývojových etap člověka, poznávaly smysly a také orgánové soustavy. Určovaly názvy jednotlivých orgánů a umisťovaly je na správné místo na figuríně. Největší zážitek na děti teprve čekal. Ve druhé části se ocitly ve zkušebním nemocničním pokoji, který vypadal jako skutečný v nemocnici. Na postelích tam leželi pacienti – figuríny, od nejmenšího novorozeněte až po nejstarší babičku. Děti si mohly vše prohlédnout, vyzkoušet. Nadšení dětí bylo obrovské a více než slova to dokazují přiložené fotografie. Ještě nám zbyl čas na zmrzlinu a na procházku v parku a letním kině. Počasí nám přálo a den to byl opravdu mimořádný, plný nových poznatků a zážitků. Kov foto