Návštěva Polytechnického centra – 2. třída

Dne 15. 6. 2021 navštívili žáci druhého ročníku Polytechnické centrum v Boskovicích na základní škole Slovákova. Jako u předchozích skupin je přivítal školních Michal, který děti provázel celým programem. Jelikož nám přálo počasí, první zastávka byla u jezírka, kde jsme pozorovali ryby, brouky, vážky a motýly. Průvodce nám pověděl zajímavosti o místní fauně a flóře a potom jsme se přesunuli k teráriu s hadem.  Tentokrát si ho žáci bohužel nemohli pohladit, jelikož se svlékal z kůže. Oproti minulým skupinkám byla akce obohacena o přednášku o broucích, na které můžeme narazit v našem okolí a dále jsme se dozvěděli zajímavé informace o minerálech.

Poté se děti rozdělily do dvou skupin, první skupinka se přesunula do učebny biologie, kde jim paní učitelka pověděla zajímavosti o hmyzu a pustila jim dokument o mouše a pavouku a poté si mohl každý vyrobit tzv. „muší křídla“, která krásně bzučí, když se do nich foukne.

Druhá skupinka začínala v dílnách, kde si žáci vyráběli z jemného dřeva a papíru letadlo. Ten, kdo dobře pracoval, zjistil, že mu letadélko krásně létá. Ve zbylém čase si pak děti vyrobily vlaštovky. Pak se na stanovištích prostřídaly.

Všichni byli z programu nadšení a těší se na příští rok, až budou moci centrum opět navštívit.