Návštěva kina v Boskovicích

Dne 25.1.2024 jsme s žáky 1.,2.,3. a 4. třídy navštívili boskovické kino, abychom zhlédli film MAVKA: Strážkyně lesa. Návštěva kina byla odměnou za půlroční práci a děti se na film velmi těšily.

Příběh vypráví o posvátné lesní říši a bytostech v ní žijících. Víla Mavka je zvolena novou strážkyní lesa a musí chránit les a jeho obyvatele před jakýmkoliv zlem. Do cesty jí ale vstoupí milý vesnický kluk Lucas a bezcitná Kylina.

Děti tak přihlížely boji dobra a zla, lásky a nenávisti a na příkladu zničeného lesa a vystrašených obyvatel dobře viděly, kam až může zajít lidská hamižnost a neohleduplnost.

Dětem se návštěva velmi líbila a už teď se těší na další. Tak uvidíme, jak se nám bude dařit v druhém pololetí. R.Přibylová