Na lyžáku znovu ve Stříbrnicích

Rok se sešel s rokem a v termínu bezprostředně po jarních prázdninách vyrazili žáci školy ze Žďárné opět na hory. Nesmírně se na ně těšili. Dokazovala to rekordní účast. Hlavní vedoucí Bohumil Hlaváček s instruktory Zuzanou Ježkovou, Matějem Hlaváčkem, Adamem Pernicou a pedagogickým dozorem a zdravotnicí v jedné osobě Kateřinou Trnečkovou měl na starost 34 stávajících žáků školy a 4 bývalé. Autobus pomohli zaplnit ještě další čtyři dospěláci, kteří sice jeli do Stříbrnic v rámci své dovolené, ale v rámci ochoty také občas s výcvikem pomohli, za což jim patří velký dík.

Zkušené lyžaře doplnilo 12 úplných začátečníků a jedenáct snowborďáků. Že výcvik byl  kvalitní dokázal fakt, že závěrečný slalom dokázali projet i ti, kteří dosud lyžování viděli jen v televizi.  Zranění v podobě naraženin nechyběla, jen jeden úraz kolene byl  trochu vážnější.  Nemoci se také objevily, většinou ale přivezené už z domova. Večery zaplňovala soutěž Stříbrnický kvíz, jednou se představila Partička, která všechny velmi pobavila. Na kvalitu ubytování i jídla si nemohli žáci stěžovat, včetně velmi vstřícného chování majitelů Králické chaty, kteří si žďárenské žáky nemohli vynachválit.

Závěrečný večer došlo na předávání cen. Celkovým vítězem Stříbrnického kvízu se stal tým ve složení Adam Janků, Josef Kočvara, Daniel Popela a Jan Polívka. Mezi snowboardisty získal zlato Lukáš Trnečka, stříbro Tereza Mazánková a bronz Barbora Blahová. Nejrychlejší slalomářkou byla stejně jako loni Agáta Dudková před Nikolou Žáčkovou a Šárkou Foltýnovou. Ve slalomářích se vešli nejlepší do půl sekundy – první dojel Šimon Zedník, druhý Jan Dudek a třetí Adam Janků. Nejrychlejšího času ale dosáhl jedenasedmdesátiletý Miroslav Živný, který trať absolvoval dokonce bez holí a jemuž patří velký dík, že se v rámci své rekreace poslední dva dny věnoval individuálně absolutním začátečníkům.

Poděkování patří úplně všem – řidiči autobusu Pavlu Veselému za perfektní dopravu, všem dospělým a také všem dětským účastníkům lyžařského výcviku za vzorné chování a přístup k výuce. Ve Stříbrnicích jsme se rozloučili spokojeni a dojati se symbolickým ZA ROK NA SHLEDANOU. (BH)foto