Mikroskopy a Labyrint v Brně

Osmá třída opět vyrazila na cesty. 10. 11. 2023 jsme vyjeli do Brna na workshop s mikroskopy v Akademii věd v Brně. Podobný workshop jsme absolvovali s letošní sedmou třídou minulý rok a moc se nám líbil, tak jsme mikroskopům dali další šanci se ukázat. Letos jsme přidali i exkurzi dějepisnou, když jsme prošli Labyrint pod Zelným trhem.

Žáci si u mikroskopů zkoušeli nachystat vzorky, zkoumali jsme šířku drážky LP desky, měřili šířku vlasů některých žáků, srovnávali plíseň na chlebu pod běžným mikroskopem a elektronovým a podívali jsme se na složení hrotu jehly z gramofonu.

V Labyrintu jsme procházeli pod Zelným trhem. Některé části Labyrintu byly vybavené replikami historického vybavení sklepů, byl tam vinný sklep, sklep na potraviny, jinde byly historické svítilny a louče. Celá procházka sklepy končila v krčmě.

Počasí nám vyšlo krásně, pršet začalo až ve Žďárné, tak snad se výlet líbil a příště zase někam jinam.

Fotky ZDE.