Lyžařský výcvik 2020

Již popáté jsme se vydali se skupinou dětí 5.-9. třídy na lyžařský kurz do Stříbrnic (Kralický Sněžník). Letošní rok nás však bohužel provázela i nepřízeň počasí. Nejprve jsme museli přestát déšť a později silné poryvy větru, které znemožňovaly jízdu na lanovce. I přesto jsme však měli bohatý doprovodný program a odvážíme si s sebou spousty nových zážitků.

Lyžařského kurzu se zúčastnilo 38 dětí. Hlavní vedoucí kurzu byla Zuzana Ježková s instruktory Kamilem Polívkou, Lukášem Polívkou, Janou Hlavinkovou a pedagogickým dozorem Kateřinou Trnečkovou. Tímto jim ještě jednou velice děkuji za jejich účast a velikou pomoc při organizaci, náplni programu i samotný výcvik.

Žáci byli první den rozděleni do skupin – začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí a snowborďáci. Děti se velice snažily a výsledkem bylo, že všichni úspěšně projeli závěrečný slalom bez větších potíží. Velmi rádi jsme za to, že jsme nikoho nemuseli posílat na nucený výlet do zdejší nemocnice v Šumperku.

Večerní a odpolední program byl velice pestrý a poučný. První večer jsme se věnovali bezpečnosti na svahu a první pomoci při zranění. Navázali jsme hrou Partička, kterou si pro nás připravili žáci 9.třídy. Následující večer si žáci vyzkoušeli Kahoot, vědomostní a tipovací kvíz, na který žáci odpovídali skrze své mobilní telefony.

V pondělí jsme uspořádali karneval. Děti si přivezly masky jako princezna, zombie, letuška, medvídci, Shreck a další. Karneval doprovázely scénky dětí a hry.

V úterý v podvečer jsme zapojili velice oblíbenou hru Assassin. Klíčem hry bylo podřezat zubním kartáčkem oběť, jejíž jméno dostali na lístečku. Háček byl ovšem v tom, že je při tom nikdo nesměl vidět. Pokud zabili svoji oběť, vzali si od ní lísteček další oběti, až zbyl jen jeden vítěz. Nejlepším vrahem kurzu se prokázal Jan Dudek.  Ve středu jsme soutěžili o nejlepšího sněhuláka a odpoledne jsme se vydali na procházku do Starého Města.

Dva z večerů se nesly v duchu bojové záchranné hry. Žáci byli rozděleni do skupin a měli jít ve tmě, spolu s vedoucím, na určité místo, kde na ně čekal zraněný, o kterého se měli za úkol postarat. Starší žáci měli za úkol vytvořit rojnici a najít zraněného, kterého ve tmě nejprve našli a poté mu poskytli první pomoc. Žáci dostali k dispozici speciální záchranářská nosítka a museli zraněného transportovat do bezpečí. Žáci měli z celé záchrany velice silné zážitky. Poslední čtvrteční večer jsme využili k vyhlášení výsledků slalomu a předání cen.

Vítězové slalomu:

  1. Pokročilí – 1- Zedník 2- Dudek 3- Jabluňka, Ulrich
  2. Mírně pokročilí – 1- Koudelka  2- Sychra 3- Pavlů
  3. Začátečníci 1- Adam Ošlejšek 2-  Kopecká 3- Jelínek
  4. Snowboardisté 1- Mazánková 2- Kavanová 3- Sychrová

Fotky z lyžařského kurzu najdete zde. ZJ