Lesárium 6. třída

Naše škola se zapojila do projektu Lesárium. Jedná se o vyzkoušení a následné recenzování zajímavé stolní hry, která spočívá v simulování péče o les. Hráči se snaží postarat o přidělený les takovým způsobem, aby z něj udělali les pro FSC certifikaci. Jako druzí si hru vyzkoušeli žáci ze 6. třídy. Po úvodních informacích se do vlastní hry vrhli s velkým nadšením. K přiděleným lesům přistupovali s respektem, snažili se co nejméně kácet stromy a co nejpestřeji vysazovat a vyhýbat se všem možným kalamitám, které je čekaly. Všechny skupinky na konci hry nakonec dosáhly cíle a získaly FSC certifikaci. Žáci na hře ocenili především nápad, možnost vyzkoušet si finanční gramotnost, schoponost předvídat, ale také komunikovat navzájem ve skupině, domlouvat si strategie a počítat s riziky. Hra je bavila a zajímalo je, jestli si ji ještě někdy v budoucnu zahrají. Foto zde. JV