Kyberkriminalita – bezpečně na internetu

       Dne 24.1.2023 naši školu navštívila policie ČR s preventivním programem určeným pro žáky 3. až 5. ročníku s názvem KYBERKRIMINALITA – BEZPEČNĚ NA INTERNETU.

          Paní policistka seznámila žáky se základním rozdělením policie, zopakovala důležitá telefonní čísla a provedla poučení žáků v základních pravidlech bezpečného chování. Zdůraznila především pohyb po silnicích a ulicích, důležitost zamknutí dveří, nekomunikování s cizími lidmi, nenechat si vnutit cigaretu ani jinou drogu a zajímavými příklady společně vyvodili s dětmi další rizikové situace.

                Poté přišla na řadu kyberkriminalita, kdy dětem vysvětlila význam tohoto slova a uvedla mnoho důležitých bodů pro vlastní ochranu – chraň své heslo, vybírej si přátele, nechoď na schůzky s cizími lidmi, nepřeposílej zprávy, neklikej na odkazy, nezkoušej plnit výzvy, neposílej nevhodné fotky a mnoho dalšího. Žáci velmi pěkně spolupracovali, pokládali dotazy a odpovídali na otázky. Sami uvedli svoje zkušenosti v kyberprostoru a dokázali přiznat, kdy se chovali ne úplně vhodně. Beseda byla velkým přínosem pro všechny zúčastněné a už se těšíme na další preventivní besedy. Radka Přibylová