Knihovna Boskovice – 5.třída

Dne 14.10.2021 se žáci 5.třídy vypravili na návštěvu knihovny v Boskovicích. Téma, detektivní žánr v literatuře, bylo vybráno dle zájmů dětí. A děti se na besedu velmi těšily.

Už po příchodu do knihovny bylo patrné překvapení dětí z prostoru knihovny a především bylo jasně vidět, že děti knihovnu neznají a nevyužívají. Detektivní žánr jim paní knihovnice popsala velmi poutavým způsobem, povídání proložila video ukázkou lego detektivky, seznámila děti se základními pojmy detektivního žánru, představila světové i české autory detektivek a předvedla dětem aktuálně nejčtenější detektivní příběhy.

Celou dobu děti velmi pozorně poslouchaly a vřele uvítaly praktické úkoly v druhé části, kdy měly na základě detektivního komiksu odhalit pachatele jednotlivých případů. Na závěr měly za úkol vybrat si nabídnuté detektivní příběhy a začíst se do jejich obsahů, poté pak měli žáci svým spolužákům popsat přečtený úsek a seznámit ostatní s vybranou knihou.

Dětem se beseda velmi líbila a shodly se na tom, že by se rády do knihovny ještě v letošním školním roce podívaly.