Keramická dílny 1., 2. třída

Dne 11. května 2021 se děti z první a druhé třídy mohly zúčastnit keramické dílny, bylo to po dlouhé době, kdy se konečně mohla uskutečnit školní akce, proto byl o vyrábění z hlíny obrovský zájem.  Do školy přijela paní keramička Lenka, která nejprve dětem pověděla něco o materiálu, ze kterého se tvořily výrobky a jeho vlastnostech. Ukázala jim již hotové výrobky, které po dokončení práce vzniknou. Každé z dětí obdrželo plát hlíny, ze které si dle instrukcí vyrobilo krásnou vážku. Kdo nechtěl přímo vážku, mohl si udělat motýla. V druhé části žáci vyráběli kočičku, kdo má rád pejsky, mohl si místo kočky udělat psa, jen změnil tvar uší, ocasu a čumáku a hned byl nový tvor na světě.  Ve zbytku odpoledne si každý mohl ze svého kusu hlíny vyrobit nějakou drobnost dle své fantazie nebo zápich do květináče.  Jak bylo vše hotovo, každý si po sobě uklidil a výrobky dal do krabic, které si paní odvezla domů, aby mohla výrobky vypálit. O 14 dní později vše dovezla zpět a děti si své výtvory nabarvily glazurou. Ty se opět odvezly na další vypálení, následně si pak žáci své výtvory odnesou domů.

Myslím, že akce měla obrovský úspěch, všichni byli spokojení a moc se těšíme, že si vyrábění zopakujeme opět na podzim.