ICT – komponenty počítače, binární kódování v 8. třídě

Dne 13.4.2022 proběhl v 8. třídě další projektový den s informatikou. Tentokrát jsme se zaměřili na jednotlivé komponenty počítače. Žáci se nejprve pečlivě seznámili s vybavením počítače teoreticky a následně měli za úkol rozebrat jednotlivé díly stolního PC a pojmenovat je. Všem žákům se podařilo počítače nejen rozmontovat, ale dokonce i znovu smontovat dohromady. Následně jsme si vysvětlili, jak funguje binární kódování a poté si žáci postup prakticky vyzkoušeli na několika příkladech. Posílali si šifrované zprávy ve formátu jedniček a nul – 1100001 1101000 1101111 1101010 (ahoj). Představili jsme si aplikace na vytvoření a rozšifrování binárního kód. V následujících dvou hodinách žáci pracovali s robotickými stavebnicemi Vex GO. FOTO ZDE     ZJ