Florbal – starší žáci

V úterý 26. 11. jsme pořádali okrskové kolo ve florbalu starších žáků. V naší skupině byli kromě Žďárné ještě žáci ze ZŠ Sušilova Boskovice a ZŠ Ostrov u Macochy. Hned v prvním zápase proti Sušilové hráči zaváhali a od soupeře inkasovali 6 gólů. Náladu si ale spravili hned dalším zápasem, kdy protihráče z Ostrova deklasovali 10:1, což jim zajistilo druhé místo ve skupině a postup do play off. Tam narazili na vítěze skupiny B – ZŠ Sloup, kteří po remíze se ZŠ Erbenova porazili Jedovnice. Se Sloupem odehráli naši žáci vyrovnaný zápas, ve kterém ale nakonec podlehli 2:4. Dramatické chvíle připravilo druhé finále: Navzdory jasnému vítězství v základní části nakonec ZŠ Sušilova během základní hrací doby jen remizovala s Jedovnicemi. Při nájezdech pak byly lepší Jedovnice a odváží si postup do  okresního finále.

Mezi naše nejlepší hráče v celém turnaji patří bezesporu brankář Honza Jablunka, který výborně chytal všechny zápasy. Pochvalu si zaslouží i nejlepší střelec turnaje, Honza Polívka, autor devíti branek. Ostatní góly vstřelili Jáchym Páral, Jaroslav Staněk a Matyáš Sekanina. Děkuji i všem ostatním hráčům za nasazení a pěkné výkony. Foto zde. JV