Florbal – mladší žákyně

V úterý 20. listopadu pořádala ZŠ a MŠ Žďárná postupové kolo florbalu mladších dívek. V hale jsme přivítali týmy z Blanska a Jedovnic. Hned v prvním zápase se mohly radovat hráčky Žďárné, které jednoznačně porazily soupeřky z Jedovnic 14:1. Poté nastoupily v utkání proti hráčkám ze ZŠ Salmova, které taktéž porazily s konečným výsledkem 6:1. Nakonec dívky čekal nejtěžší soupeř dne ZŠ Erbenova. I ve třetím zápase však žákyně oslavily vítězství, když Erbenovu porazili 1:0. Díky skvělým výkonům a třem výhrám si hráčky Žďárné zaslouženě vybojovaly postup do finále, které se konalo 21. listopadu ve Velkých Opatovicích.

I na finále se žákyním Žďárné velice dařilo. V prvním zápase nastoupily hráčky proti ZŠ Letovice. První polovinu zápasu ovládla Žďárná a vedla 3:2, ale v druhé polovině zápasu Letovice otočily a bohužel tak hráčky Žďárné prohrály ve vyrovnaném zápase se ZŠ Letovice 3:5. Ve druhém zápase opětovně čelily ZŠ Erbenova, kterou porazily 2:0. Poslední zápas dne byl nedůležitější, jelikož rozhodoval o celkovém pořadí družstev v soutěži. Finálová řež se odehrála mezi Žďárnou a Dvorskou. Hráčky obou družstev se vybičovaly k neskutečným výkonům a byla to velice pěkná podívaná. Výhru mohly slavit dívky ze Žďárné s výsledkem 4:2 a vysloužily si tím úžasné druhé místo v okresním kole. Vítězem se stala ZŠ Letovice, která se před Vánocemi zúčastní krajského kola mladších dívek ve florbalu. foto zde

Děkuji všem našim hráčkám za pozitivního ducha a neutuchající nasazení při hře, především nejlepší střelkyni Elišce Hanákové, ale i ostatním: Aničce Hanákové, Agátě Dudkové, Kateřině Jelínkové, Tereze Hebelkové, René Kavanové a Tereze Mazánkové.