Evropský den jazyků

Dne 3.10.2019 si celá škola připomněla Evropský den jazyků, který spadá na 26.9. a v celé Evropě se slaví od roku 2002. Cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a jazyky v celé Evropě.

Žáci prvního stupně se zaměřili na sobě nejbližší jazyky, povídali si o českém jazyku a o různých způsobech komunikace. Poté navázali besedou s rodilou mluvčí ze Slovenska a snažili se porozumět výrazům slovenštiny. Poutavým způsobem si připomněli státy Evropy a jejich jazyky a vyzkoušeli si, které jazyky by dokázali poznat. Následně pak vytvořili návrhy triček na téma – EVROPSKÉ TRIČKO. Děti se jako návrháři osvědčily a trička byla velmi povedená. Jako symbol tohoto dne pak děti společně z vlastních těl vytvořily vlajku naší republiky. Celý den pak dětem poutavě uzavřeli žáci z druhého stupně, kteří si připravili prezentaci německého jazyka.

Žáci 5. – 9. třídy se v průběhu dopoledního vyučování seznámili s celou řadou evropských jazyků. Naučili se základní fráze ve francouzštině, ruštině, španělštině nebo islandštině. Vyzkoušeli, zda porozumí čtené ruské pohádce nebo slovenskému vyprávění. V angličtině se učili názvy států a národností a rozpoznávali státní vlajky nejen evropských států. Dozvěděli se spoustu zajímavostí o Francii, Rusku, Islandu, Španělsku, Turecku a Slovensku. V závěru se žáci deváté třídy zhostili pedagogické role a vyzkoušeli si výuku německého jazyka u žáků na prvním stupni. Děkujeme všem zapojeným pedagogům i žákům deváté třídy za jejich přispění ke zdárnému průběhu celého projektového dopoledne. Foto zde.