Dvě 1. místa – Mladý zdravotník

2 šestičlenná družstva se zúčastnila 12.5. soutěže Mladý zdravotník v Blansku. Mladší a starší žáci postupně prošli 5 stanovišť, kde ošetřovali zraněné, předváděli transport raněných a obvazovou techniku. Obě družstva získala první místa ve svých kategoriích, i když mladší žákyně si na svůj pohár musely několik dní počkat, protože během vyhlašování výsledků došlo k chybě a porota je vyhlásila na třetím místě. Po kontrole výsledků bylo zjištěno, že hodnotící zaměnili tým Benešova a Žďárné. Družstvo mladších tvořila Jana Foltýnová, Šárka Foltýnová, Kateřina Pavlů, Kristýna Trnková a Nikola Staňová, náhradnicí a podporou byla Kateřina Roudná. Starší žákyně soutěžily v sestavě Ludmila Marková, Silvie Sychrová, Kateřina Kovářová, Barbora Blahová a Tereza Mazánková, která nastoupila za nemocnou Viktorii Písaříkovou. Své dovednosti obě družstva předvedou v krajském kole, které se koná začátkem června ve Znojmě. Oběma družstvům gratulujeme. Fotografie najdete na stránkách ČČK Blansko a ve fotogalerii. Ro

IMG_1749