Dopravní výchova Blansko

Dne 20. 10. 2022 se žáci 4. ročníku zúčastnili podzimní výuky dopravní výchovy v Blansku. Nejprve je čekala teoretická část, ve které si nejen zopakovali znalosti z dopravní výchovy, ale osvojili si i nové informace, které musí jako budoucí cyklisté velmi dobře znát. Své znalosti a pozornost při výuce si ověřili pomocí her na interaktivní tabuli.

Druhá část byla pro všechny jistě záživnější. Přesunuli jsme se společně na místní dopravní hřiště, kde na žáky čekala již připravená jízdní kola. Během praktického výcviku si žáci nejprve prošli dopravní hřiště a společně s paní instruktorkou si vysvětlili jednotlivé dopravní značky a způsob chování cyklisty na pozemní komunikaci. Následně si každý vybral vhodné jízdní kolo, nasadil si ochranou přilbu a samostatně trénoval jízdu po dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu. Nejzáživnější částí dopravního hřiště byl pro žáky železniční přejezd se světelným signálem, na kterém se často tvořili dlouhé kolony.

Žáci si dopravní hřiště velice užili a již teď se těší na jarní návštěvu. Tam už však budou muset dokázat, že rozumí všem pravidlům silničního provozu a mohou tak získat průkaz cyklisty. ZŠ