Dobrovolníkem v Tanzanii

13. 10. byl pátek a pátky 13. nemají moc dobrou pověst, ale nám tento pátek vyšel hezky. V pátek do naší školy přijela Mgr. Petra Klašková, která nám povídala o svém ročním dobrovolnickém pobytu v Tanzanii. Přednášky se účastnili žáci 5., 6., 7. a 8. třídy.

Po krátkém úvodu a videu, kde jsme zjistili základní fakta o této zemi, nám P. Klašková představila školu v Didie, kde byla jako dobrovolník. Mohli jsme srovnat způsob života a výuky v Tanzanii a u nás. Celá prezentace byla doprovázena fotkami. Na konci přednášky si žáci vyzkoušeli, co si zapamatovali v kvízu. Žáci byli velmi pozorní a doufám, že si z přednášky odnesli i příjemný zážitek, nové vědomosti a snad si trochu spojili teorii, kterou potkávají v zeměpise s něčím více hmatatelným.Foto Přednáška o Tanzánii