Do Žďárné se sjeli mladí běžci z celého okresu

Na základě jednání vyučujícího TV Hlaváčka a vstřícného přístupu ředitelky školy Ludmily Musilové, která pořádání akce zásadně podpořila, se poprvé v dlouhé historii okresních přeborů základních škol v přespolním běhu tento závod uskutečnil 26. září ve Žďárné. K hale, kde byly pomocí florbalových mantinelů vytyčeny provizorní šatny, se sjely autobusy s účastníky z celkem patnácti škol. Start a cíl byl na hřišti na Strážné a tratě byly vytyčeny v jeho okolí. Mladší a starší žákyně čekalo 1,5 km, mladší žáky 2 km a starší 3 km mírně zvlněného terénu směrem ke hřbitovu a zpět.

Mladší žačky z naší školy potkala nečekaná smůla. Patrně největší favoritka běhu Eliška Hanáková těsně před závodem onemocněla a horečka ji nepustila na start. Agátku Dudkovou zdravotní indispozice postihla až na trati a přinutila ji vzdát. Přesto zbytek týmu ve složení Natálka Jelínková (8. místo), Kateřina Pavlů, Anna Hanáková a Kateřina Jelínková po statečném výkonu obsadil vynikající páté místo. V kompletní sestavě by děvčata s největší pravděpodobností stanula na nejvyšším stupni.

V ostatních kategoriích se našim už tak nedařilo. Mezi nejlepší jednotlivce pronikl již jen Tomáš Jelínek, který jako páťák mezi většinou o dva roky staršími soupeři obsadil 21. místo z 64 startujících.

Třikrát si na nejvyšší stupeň v soutěži družstev pro vítězný pohár vystoupili žáci a žákyně z Letovic, pouze v kategorii mladších žáků je o tuto poctu připravili borci z blanenské ZŠ na Erbenově ulici. Všichni vyučující ze zúčastněných škol pěli na adresu pořadatelů jen slova chvály, což nás všechny, pochopitelně potěšilo. Je třeba také vyzdvihnout a ocenit práci pomocníků z řad žáků naší školy. BH Fotky zde.