Den vědců aneb jak se ze školy stane pevnost Boyard

18. listopadu se naše škola připojila k Týdnu vědy, který každý rok pořádá AV ČR, a uspořádali jsme projektový den vědy. A protože věda je velké dobrodružství, pojali jsme dobrodružně také celý den. Škola se změnila v Pevnost Boyard.  Žáci 7.,8. a 9. ročníku připravili  11 soutěžních stanovišť s vědeckou, ale i sportovní a zábavnou tématikou. Jejich spolužáci z 1. až 6. třídy byli rozděleni do 10 soutěžních týmů. Za úkol měli získat klíč od pevnosti a co nejvíc nápověd, z nichž potom hádali heslo. Pro získání klíče museli všichni z týmu proběhnout v časovém limitu překážkovou dráhu v hale.  Kvůli nápovědám soutěžící stříleli z kuše na plechovky, nořili ruce do sklenic se slizem nebo hledali nápovědu se zavázanýma očima na konci bludiště, vedeni jen radami svých kamarádů. 8. třída se změnila v temnou jeskyni, soutěžící také museli sestavit správně kosti na kostře, zvážit a porovnat na rovnoramenných vahách tři předměty. Většina si poradila s hádáním výsledků chemických pokusů. Díky spolupráci s rodiči mohl chodbu ozdobit i rybníček s rybičkami. Lovení rybek vzbuzovalo u soutěžících velké nadšení.  A nesměl chybět ani otec Fura a jeho hádanky. Nakonec jsme se všichni shromáždili v hale. Ať už soutěžící získali všechny nápovědy nebo jen některé, heslo uhodli úplně všichni. Odměnou jim byly nejen čokoládové zlaťáky, ale především zážitky z netradičního a napínavého dne ve škole.

Ráda bych tímto poděkovala všem, kdo se podíleli na zdárném průběhu celého dne, žákům 7. až 9. třídy, kteří s velkým nasazením připravovali svoje stanoviště, rodičům, kteří jim pomáhali a samozřejmě všem učitelům za pomoc s organizací a zajištěním bezpečnosti soutěžících.   Fotky zde.    JV