Bezpečnost nejmladších žáků – beseda s policií

          Dne 1.3.2023 nás opět, díky úspěšné spolupráci, navštívila por. Mgr. Lenka Petrželková. Tentokrát navštívila naše nejmladší žáky, aby si společně popovídali o pravidlech bezpečnosti.

         Nejdříve žáky seznámila s rozdělením policie, prošli si různé činnosti policie a podrobně dětem vysvětlila svoji pozici tiskového mluvčího a preventisty. Poté se zaměřila na základní pravidla bezpečnosti a s dětmi si zdůraznili zamykání vchodových dveří, vypínání spotřebičů, volání na tísňové linky, nekomunikování s cizími lidmi, bezpečné přecházení, využívání reflexních prvků a mnoho dalšího. V druhé části se zaměřila na rozdíl mezi šikanou a kyberšikanou a na zásady bezpečného internetu.

          Dětem se beseda velmi líbila, po celou dobu měly spoustu dotazů, které se p. Petrželková snažila zodpovědět, za což jí velmi děkujeme. Radka Přibylová