Anglie 2018

V pátek 26. 10. 2018 jsme se společne s Gymnáziem Rájec-Jestřebí vydali na 10-ti denní pobyt do Anglie. Přijel pro nás krásný autobus Vento line, se kterým jsme byli celý pobyt nadmíru spokojeni.
Celou sobotu jsme strávili v Londýně. Byl to hodně náročný den, protože jsme toho v noci moc nenaspali. Výlet to byl ale moc krásný a třeba takový výhled z Cocacola – London Eye stál opravdu za to! Hodně nás však mrzel Big Ben, který se zrovna rekonstruoval. Nevadilo nám to ale zas až tak moc, protože procházka po Tower Bridge nám to vynahradila. Nachodili jsme dobrých pár kilásků, než si pro nás páni řidiči přijeli a odvezli nás do londýnského hostelu Rest up, který byl super, i když nás spalo 15 na jednom pokoji, což nás donutilo k tomu, abychom poznali děti z Rájce. V neděli, po dobré snídani, jsme ještě zamířili do krás Londýna, ale hned poté jsme mířili směr Stonehenge, kde, až na tu zimu, bylo moc krásně.. Pak už jsme se ale se stresem a nervozitou vydali směr Barnstaple, kde na nás s radostí čekaly naše hostitelské rodiny. Dostali jsme se všichni do těch nejlepších rukou, a tak už se pak nebylo čeho bát.
V pondělí ráno naše nožky směřovaly do školy SOL, kde se o nás milí a hodní učitelé starali taky dobře. Odpoledne nás super průvodce Matt prováděl po Barnstaple. V úterý dopoledne jsme se opět učili a odpoledne jsme vyrazili na nejlepší výlet týdne – pláž Woolacombe a Ilfracombe, kde jsme si smočili nohy v oceánu a jen tak běhali po písečné pláži. Ve středu se konal celodenní výlet do Exeteru – hlavního města Severního Devonu. Navštívili jsme muzeum a katedrálu. Po těžkém dni jsme se v našich hostitelských rodinách dobře najedli a ulehli do měkkých postýlek. Ve čtvrtek naše kroky směřovaly do Clovelly, což je krásná rybářská vesnička. Odpoledne nás čekala opět výuka ve škole. V pátek jsme se díky školnímu projektu potulovali po Barnstaple a ptali se kolemjdoucích lidí na otázky, jež vycházeli z našich témat, která jsme ve škole zpracovávali. Hned poté jsme se vydali do Lynton and Lynmouth.
Sobota, den poslední. Ráno nás čekal přednes našich projektů, což některým způsobilo trošku nervy, ale všichni jsme to zvládli na jedničku. Dostali jsme certifikáty, které všem udělaly velkou radost. A pak jsme se vydali na Bridgwater carnival, kde projíždějící alegorické vozy byly opravdu nádherné. Byl to zážitek na celý život. Po týdnu plném nových dojmů nás čekala dlouhá cesta domů. Byl to úžasný týden, který jsme si všichni užili nejvíc, jak jen to šlo a už teď se nám stýská. Foto zde. Natálie Sychrová