Afrika pohledem dobrovolných lékařů

    Dne 28.6.2023 navštívil pátou a šestou třídu záchranář Filip Chládek, který přijel popovídat o svých zážitcích z pobytu v Africe.

          Na začátku debaty si šestá třída zopakovala znalosti ze zeměpisu a společně si připomněli, kde leží Keňa, kde probíhal pobyt pana záchranáře. Poté zhlédli poutavý film sestříhaný s pořízených videí. Žáci se dozvěděli podrobnosti z pobytu českých dobrovolníků, seznámili se s životem domorodců, místním školstvím a zdravotnictvím.  Zdravotníci ale také zavítali do rezervací, kde se potkali s mnoha africkými zvířaty, takže se dozvěděli mnoho zajímavostí o africké fauně. Na závěr debaty pak pan záchranář představil suvenýry, které si v Africe pořídil.

           Debata byla velmi poutavá díky video a foto dokumentaci, která byla doplněna vtipným a podrobným komentářem, který měl u dětí úspěch. Radka Přibylová