Další ročník Pevnosti Boyard

Po téměř dvouleté odmlce se naše škola poslední den před jarními prázdninami opět proměnila v Pevnost Boyard. Letošní téma bylo Nouzový stav a odráželo zkušenosti dětí s pandemií, loňském tornádu na jižní Moravě a aktuálně i  válce na Ukrajině. Žáci 7. až 9. ročníku si připravili soutěžní stanoviště a týmy složené z mladších žáků se pokoušely získat klíč od pevnosti a co nejvíce nápověd, ze kterých měly uhádnout heslo.  Na stanovištích tak soutěžící odpovídali na otázky týkající se různých přírodních katastrof, zkoušeli ve sklepě zprovoznit generátor, hledali člověka v hořícím domě nebo zapomenuté dítě v domě po výbuchu, přenášeli radioaktivní materiál, snažili se co nejrychleji uniknout z budovy, opakovali si první pomoc, ale také pracovali s roboty nebo ve virtuální realitě. Nakonec jsme se všichni sešli v hale, kde jsme ocenili nejlepší tým. Vyhrát mohl jen jeden, ale získat pokladnici se zlaťáky za správné heslo mohly všechny týmy – a také se to všem povedlo.

Chtěla bych velmi poděkovat všem, kdo se podíleli na zdárném průběhu celého dne, soutěžícím za nasazení a organizátorům za pečlivou přípravu. Foto zde. JV